Alp

Alpové jsou upíři, patřící do stejné skupiny, jako bruxy a moly. Berou na sebe podobu hezké mladé ženy, proto jsou často s bruxami zaměňováni. Lidé je někdy nazývají přízraky, což se celkem dobře hodí, protože jako přízraky straší a trápí muže. Kromě ženské podoby na sebe mohou brát i podobu zvířat. Zdržují se v okolí lidských sídel a řádí ponejvíce v noci, a zvlášť za úplňku. Sliny alpa působí jako uspávací lektvar, je tedy nasnadě, že tuto schopnost používají tyto stvůry tak, že svádí muže, políbkem ho uspí a pak mu ve spánku vysají krev. Pokud k tomu nedojde, pak sliny samy o sobě způsobují velmi ošklivé noční můry. Lidé se domnívají, že domnívají, že právě alpové jsou příčinou legend o mužích, kteří chodí spát zdraví a jsou ráno nalezeni bílí jako sníh, ani kapka krve v žilách. Vzhledem k právě řečenému se tyto domněnky zdají vcelku reálnými. V lidské podobě jsou k nerozeznání od okolní komunity, což je činí velmi nebezpečnými.

V boji jsou alpové až neskutečně rychlí a odolní a to i na upírské standardy. Boj s alpem vyžaduje velkou šermířskou  zručnost, neboť tato svoření nemají v umění vyhýbat se stříbrné čepeli konkurenci.  Lze je zpomalit znamením Yrden. Již zmíněný stříbrný meč je nezbytností. Alpové neumí moc dobře krýt údery meče a jsou jím poměrně zranitelné. Dá se říct, že pokud jste dostatečně rychlí a zruční, můžete alpa srazit znamením Aard, a než se zvedne, přiskočit a jedinou ranou ho dorazit. Další strategií je vypít lektvar měnící krev v jed, alpové vysávají krev svých obětí, aby je připravily o sílu a regenerovaly jejich vlastní síly a lze tedy čekat, že to zkusí i u zaklínače. Nejlepší je krýt se znamením Yrden a zůstávat víceméně na místě, než se snažit rychlé stvůře stačit a pronásledovat ji. Je třeba dát si pozor na schopnost skákat, může zkusit zaútočit shora, jako třeba fleder. Velmi nebezpečný je také jejich jek, kterým mohou protivníka paralyzovat, podobně jako bruxy.

Ve starých záznamech jsem nalezl

„O žádném jiném monstru nevzniklo tolik mýtů a omylů, jako o alpech. Lidé věří, že se tento upír dokáže proměnit v černého psa nebo jedovatou ropuchu. Zaměňují alpy za sukuby, věří, že jsou chlípné a mají sklon svádět pohledné mladé muže. Lidové příběhy popisují jejich kouzlo a jejich krásné, svůdné hlasy, stejně jako jejich odpor k pannám. Nade vší pochybnost je pravda, že se pohybují nehlučně a útočí překvapivě, jen zřídka dávají svým obětem mnoho času byť jen vykřiknout.“