Mola

Mola je druh inteligentního upíra, velmi podobný bruxe a alpovi. Na rozdíl od nich má ale mužskou podobu. Loví v noci, avšak denní světlo mu nevadí. Je to individualista a loví zásadně sám. Může se dočasně učinit neviditelným, změnit se v mlhu, aby oklamal soupeře. Snaží se dostat za něho, zakousnout se a vysát krev. Je poměrně silný, ale na upíra pomalý, v útoku. Je třeba se těmto útokům vyhnout, síla moly je opravdu nebezpečná. Díky své schopnosti velkých, dlouhých skoků může tento útok překvapivě vést z poměrně velké vzdálenosti. Když svou oběť srazí k zemi, začne pít její krev. Když se napije, propadá mola jakémusi vražednému šílenství, při kterém je rychlejší a má větší sílu. Tento stav je poměrně dobře rozpoznatelný už díky zářícím očím.

Možností obrany proti mole je několik. Tou nejzásadnější je úhyb. Využijeme relativní pomalosti netvora, vyhneme se jeho útoku a z úhybu sekneme. Ovšem pozor, po každém zásahu se mola snažít o protiútok. Pro zpomalení, či znehybnění můžeme útočit na tato místa:

  • Na nohy netvora. Přetnutí vazů v podkolení či kotníku znemožní mole skákat.
  • Propíchnutím předního mozkového laloku docílíme toho, že se nemůže poměňovat a mizet.
  • Dobrým zásahem do tlamy můžeme mole přerazit tesáky a tím jí znemožnit pít krev.
  • Jako většinu upírů může i molu zranit oheň

Před útokem skokem se také můžeme bránit znamením Quen. To sice nezabrání tomu, abychom byli sraženi na zem, ale zabrání zranění. S železným mečem samozřejmě nic nezmůžeme, je třeba použít stříbro. Je imunní proti většině jedů i proti zmatení znamením Axie. Mola má velké, čtyčkomorové srdce, jehož vyřazením můžeme tohoto netvora okamžitě zabít. Je však třeba vyřadit všechny komory, jinak srdce funguje dál. Nic nezkazíme ani použitím bomb se stříbrným práškem a lektvaru, měnícího zaklínačovu krev v jed.

Starší záznamy tentokráte mlčí